Havlupan üretimi

Havlupan üretimi


Hammadde

Isınma gereçleri ve ev radyatörleri üretiminde kullanılan çeliklerde uzun ömürlülük ve yüksek boya tutma kabiliyeti ön plana çıkmaktadır. Ayrıca üretim hatlarının özelliklerine göre düşük veya yüksek akım kaynak kabiliyeti önemlidir.

 

Ürünlerimizin çelik kısmını yukarıdaki özelliklere uygun DIN EN 10130 kaliteli çelikten üretiyoruz. Kullandığımız çelikle ilgili kimyasal ve mekanik özelliklere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

 

Üretim Aşamaları

Krom Kaplama


Caloree havlupanlarının krom kaplanması zamanı elektrolit teknolojisi kullanılmaktadır. Kaplamadaki ana prensip ürünlerin yüzeyini uygun bir elektrolite batırılarak katot olarak, elde edilecek yeni yüzeyin metalini ise anot olarak kullanmaktır. Krom kaplama sırasında temel metale iyi yapışık ve dayanıklı bir tabakanın elde edilmesinde başta gelen en önemli faktör ürün yüzeyinin temizliğidir. Bu yüzden Caloree havlupanlarının krom kaplanma süreci polisaj işlemi ile başlamaktadır. Ürünlerde kullandığımız boruların polisaj işlemi sayesinde 0.20 mikro Ra değerinin altında boru yüzey pürüzsüzlüğü ve kusursuz parlaklık elde edilmektedir. Profillerin polisajı ise onların 8 farklı işlemden geçirilerek 0.10 micro Ra değerinin altında yüzey pürüzsüzlüğü ile elde edilmektedir. Caloree, polisaj işlemlerinde en son teknoloji ürünü olan Alman makinelerini kullanmaktadır. Yüzeyin yağ ve cila atıklarından temizlenmesi için mekanik asidik yağ alma prosedürü uygulanıyor. Durulamanın ardından mekanik bazik yağ alma ve elektrikli yağ alma işlemleri gerçekleştiriliyor. Yeniden yapılan durulamanın ardından mat nikel kaplama yapılmaktadır. Daha sonra kimyasal oksit giderme işlemi olarak da bilinen dekupaj işlemi yapılıp üçüncü kez durulanıyor. Daha sonra bakır kaplama ve parlak nikel kaplama işlemine tabii tutulan ürünler her aşamadan sonra yeniden durulanıyor. Daha sonra pürüzlendirme işlemi olarak da bilinen krom aktivasyonu gerçekleştiriliyor. Böylece ürünlerimizin yüzeyi krom kaplamaya uygun hale getiriliyor. Krom kaplanan ürünler son bir durulamanın ardından basınç testine ve kurutmaya tabii tutuluyorlar. Ürünlerimizin krom kaplanması sayesinde korozyona karşı koruma dayanıklılığının artırılması, dekoratif amaçlarla daha iyi bir görünüm elde edilmesi, aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklılığın artırılması hedeflenmektedir.
Paketleme


Ürünlerimizin paketlemesini sağlıklı bir şekilde sevkine olanak sağlayacak biçimde titizlikle yapmaktayız. Boyalı ürünlerimizin paketlenmesi sırasında ürünün her bir deliğini turuncu renkteki tapalar ile kapatmakla dişlerinin darbelere karşı korunmasını sağlıyoruz. Montaj aksesuarları ile beraber naylon poşet içine konan ürünlerimizin her köşesine plastik koruyucu tapalar yerleştiriyoruz. Ürün ebatlarına tam uygun olan karton kutu içine konan ürünlerimiz sevk sırasında oluşabilecek sallantılara ve darbelere dayanıklı hale getiriliyor. Daha sonra özel olarak femugasyona tabii tutulmuş paletlere dikey olarak yerleştiriyoruz. Dikey istifleme yaparak her ürünün üzerine düşen ağırlık daha düşük olduğundan kolilerin ezilmesinin de önüne geçmiş oluyoruz. Paletlere yüklenen ürünleri de shrink ile sararak sevke hazır hale getiriyoruz.Krom ürünlerimizin paketlenmesi sırasında ise naylon poşet yerine balonlu naylon poşet kullanıyoruz.İzlenebilirlik


Havlupan fabrikamızda kullandığımız markalama sistemi sayesinde ürünlerimiz imalatın ilk safhalarında benzeri olmayan bir seri numarası ile markalanır. Her üründe farklı olan ve bir nevi kimlik numarası yerine geçen bu numara sayesinde üretimde, satış öncesi ve sonrasında kusursuz izlenebilirlik sağlanmaktadır.


Öne çıkanlar

Rakamlarla biz

  • 52 Mutlu müşteri
  • 48 farklı ihracat ülkesi
  • 17213 başarılı yükleme
  • 15 yıllık tecrübe