Radyatör üretimi

Radyatör üretimi


Hammadde

Isınma gereçleri ve ev radyatörleri üretiminde kullanılan çeliklerde uzun ömürlülük ve yüksek boya tutma kabiliyeti ön plana çıkmaktadır. Ayrıca üretim hatlarının özelliklerine göre düşük veya yüksek akım kaynak kabiliyeti önemlidir. Ürünlerimizi yukarıdaki özelliklere uygun DIN EN 10130 kaliteli çelikten üretiyoruz.

 

Caloree Çelik Panel Radyatörleri EN 442 Normuna uygun olarak üretilmektedir. Çelik panellerimizin kalınlığı 1,20 mm, konvektörlerimizin kalınlığı ise 0,36 mm’dir.

 

Kullandığımız çelikle ilgili kimyasal ve mekanik özelliklere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

 

Üretim Tesisi

Caloree Çelik Panel Radyatör fabrikamızda iki adet tam otomatik üretim hattı kullanmaktayız. Avrupanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Leas markalı hatlarımız toplam 2 milyon yıllık üretim kapasitesine sahiptir. Üretim aşamasında en yeni teknoloji ürünü presleri kullanmaktayız.

 

Üretim aşamaları tamamen otomatik olup, hammaddeden çelik panel radyatöre uzanan süreçte insan emeği kullanılmamaktadır. Her bir ürün 13 bar basınçla test edilmektedir. Ürünlere %100 sızdırmazlık testi uygulanmakta ve sadece testi geçen ürünler üretimin diğer aşamalarına devam edebilmektedir.

Paketleme

Üretimin her aşamasında kalite kontrolü yapılmış ürünlerimiz görsel olarak da tek tek kontrolden geçerek paketlenmektedir. Caloree Radyatörler karton yan kapaklarla paketlendikten sonra şrinklenmektedirler. Daha sonra boyutlarına göre ahşap paletlere yüklenen ürünler PVC bantlarla bağlanarak uzun yola dayanıklı hale getiriliyor. Araçlara yükleme sırasında paletler değişik oto yük bantları ve hava yastıkları ile desteklenmektedir. Böylece nakliyeden doğan zararlar minimize edilmektedir.

 

Öne çıkanlar

Rakamlarla biz

  • 52 Mutlu müşteri
  • 48 farklı ihracat ülkesi
  • 17213 başarılı yükleme
  • 15 yıllık tecrübe